Mācoties caur sajūtām: Stroka tango Rotko krāsās Daugavpilī

Daugavpils 10. vidusskolas skolēni vispirms nolēma izpētīt savas pilsētas vēsturi un uzzināt vairāk par ebreju dzīvi tajā. 2014. gada 25. septembrī viņi devās ekskursijā uz Daugavpils sinagogu Kadiša un tikās ar Daugavpils ebreju biedrības valdes locekli, vēsturnieku Iosifu Ročko, bet 30.septembrī apmeklēja ar holokaustu saistītos objektus: pilsētas cietumu Baltais gulbis, fašisma upuru pieminekli Mežciemā, ebreju tautas genocīda upuru piemiņas memoriāls Mežciemā un obelisku, kas tika uzstādīts pie Mežciema dzelzceļa stacijas 1967. gadā ebreju masveida iznīcināšanas vietā. Trešajā mācību ekskursijā 6. oktobrī skolēni uzzināja par slavenie Daugavpils ebrejiem un apmeklēja ar M. Rotko, S. Mihoelsa, O. Stroka dzīvi saistītos objektus Daugavpilī.   

Ekskursijās uzzināto informāciju Daugavpils komanda izmantoja, lai sarīkotu saistošus pasākumos saviem skolasbiedriem. Piemēram, 8. – 17.oktobrī tika novadītas tematiskās klases stundas Dinaburgas, Dvinskas, Daugavpils slavenie ebreju tautas dēli Daugavpils 10. vidusskolas 5. – 9.klasēs, bet 24. oktobrī šie skolēni varēja piedalīties kolāžu konkursā.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Savukārt vidusskolas vecāko klašu skolēniem bija 6. novembrī bija iespēja piedalīties tematiskā vakarā Stroka tango – Rotko krāsās. Tā ietvaros projekta darba grupa pārējiem vidusskolēniem piedāvāja stāstu par ievērojamiem novadniekiem, iespēju piedalīties mākslas darbnīcā un tango nodarbībā. Īss ieskats pasākuma norisē redzams šajā video.

 

 

 

Publicēja: (23/02/2015)

Jaunākais video