Skolēni piedalās filmas uzņemšanā

Projekts sākās ar visu projekta skolu pārstāvju piedalīšos dokumentālās filmas filmēšanā. Dokumentālo filmu Rumbulas atbalss veido nevalstiskā organizācija Luminesence Media Group NFP. Filmas tēma ir holokausts Latvijas teritorijā, tai skaitā ebreju nogalināšana Rīgas apkārtnē 1941. gadā.

Filmas veidošana ilgst jau vairākus gadus un to plānots noslēgt 2015. gadā. Latvijas skolu jaunieši piedalījās filmas masu skatu uzņemšanā.

Pārstāvji no visām piecām projekta skolām ieradās Rīgā, lai laika posmā no 2014. gada 8. - 11. martam piedalītos filmēšanā, kā arī lai iepazītu viens otru, tiktos ar ASV vēstniecības darbiniekiem un uzzinātu vairāk par holokausta notikumiem Latvijā. Mācību ekskursijā pa bijušā Rīgas geto teritoriju skolēni izpētīja, kādas liecības sniedz vietas, kur daudzi Rīgas geto ieslodzītie pavadīja savas dzīves pēdējos mēnešus, un sprieda, kāds pēc viņu domām būtu atbilstošākais upuru piemiņas saglabāšanas veids. Vienā no jaunākajiem Rīgas muzejiem – Žaņa Lipkes memoriālā – skolēni uzzināja par medaļas otru pusi: par Žaņa Lipkes ģimenes drosmīgajiem centieniem glābt cilvēku dzīvības. Rīgā pavadītās dienas izvērtās intensīvas un jaunas pieredzes pārbagātas.

Nozīmīga tālākā projekta daļa ir vietējo kopienas projektu īstenošana, kas ietver vēstures izzināšanu un iegūto zināšanu izplatīšanu. Šī darba veikšanai labi noder mūsdienu tehnoloģijas. Par to, ko darīja katras skolas komanda, lasiet tālākajās publikācijās.

 

Smiltenes novada ģimnāzija filmēšanā Rīgā

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skolēnu iespaidi un secinājumi:

„Interesējoties par pagātni un iegūstot pieredzi ekskursijās, ir iespēja pārvarēt stereotipus un augt.”

„Ieinteresētība pagātnē dod mums milzīgu dzīves pieredzi un veicina iecietību pret citiem.”

„Projekta laikā kopā sadarbojoties, nonācām pie atklāsmes par traģiskiem vēstures notikumiem, kas izraisīja pārdomas un akcentēja jaunu pieredzi.”Publicēja: (19/02/2015)

Jaunākais video