4.februārī notika interešu klubs Kuldīgā „Kurzemes novads Latvijas kontekstā”

Integrācijas programmas „Dzīvot Latvijā” pirmo daļu „Es Latvijas sabiedrībā” projekta dalībnieki izzināja seminārā un Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, iepazīstoties ar Latvijas vēsturi,  raksturīgāko Latvijai un tās cilvēkiem. Lai labāk izprastu apgūto, programmā paredzēts mācīties arī praktiski – tikties ar Latvijas iedzīvotājiem dažādos novados, ieskatīties, kā cilvēki dzīvo ikdienā, kā atpūšas, kā kopj un glabā vēsturi un tradīcijas, kā dara krāsaināku savu un līdzcilvēku dzīvi.

4.februārī projektā iesaistītajiem bija lieliska iespēja baudīt Kuldīgas pilsētas iedzīvotāju viesmīlību, iepazīties ar pilsētu un tās cilvēkiem. Diena sākās ar Kuldīgas pilsētas apskati. Pilsētas arhitektūra, sakoptās ielas, Ventas rumba, mājīgās kafejnīcas un gida aizraujošais stāstījums aizrāva un radīja vēlmi Kuldīgā atgriezties vēl. 

Dienas turpinājumā vietējie iedzīvotāji bija sarūpējuši garšīgas pusdienas ar Kurzemes virtuvei raksturīgiem ēdieniem. Tas  rosināja sarunas par to, cik garšīga ir rupjmaize, kā gatavojama maizes zupa un kad galdā pasniedz skābētus kāpostus. Neformālās sarunās pie pusdienām dalībnieki labāk iepazinās viens ar otru un ar projekta komandu, tādējādi tika stiprināti savstarpējās sadarbības tīkli, kas ir būtisks projekta ieguvums.

Dienu bagātināja Kuldīgas Kultūras centra folkloras kopas „Nārbuļi” folkloristu mācītās tautas dziesmas un rotaļas. Katrs projekta dalībnieks mājās aizveda tautasdziesmu melodiskumu, deju soļu ritmiskumu un rotaļu vieglumu. Folkloras kopas pārstāve Inese Šmukste atzina: „Tautu un tās tradīcijas nevar saprast, pasīvi vērojot no malas, tautas enerģiju var sajust dziedot dziesmas un izdejojot deju soļus.” Projekta dalībnieki ar interesi izvaicāja par tautas tērpu nēsāšanas tradīcijām un fotografējās ar „Nārbuļu” kopas dziedātājām.

Īsta konkurence izvērsās par to, kurā „čaklo roku” aktivitātē piedalīties. Rokdarbu kopas „Čaupes” rokdarbnieces rādīja, kā notiek tapošana, kādas krāsas tiek ieadītas cimdos un lakatos, kā darināmas matu rotas, kā no dabas materiāliem pagatavot cepures un dažādas rotaļlietas. Čaklākie paguva izgatavot auduma puķītes un  niedru spārītes.  Projekta dalībniece Nataša Ļebedeva atzinīgi vērtēja interešu klubu un teica: „ Ļoti patika praktiskā darbošanās tautas mākslas meistarklasē, tas deva iedvesmu pamēģināt vēl. Pasākums ir izcili noorganizēts.”

Diena aizsteidzās nemanot, to aizpildīja kuldīdznieku laipnība un rūpes par viesiem. Dienas izskaņā Oleksandrs Sukharevskijs, atvadoties no Kuldīgas iedzīvotājiem, ar smaidu sacīja: „Laikam Kuldīgā jāpaliek pavisam. Izgatavosim sienāžus, rotas, te ir tik daudz ko darīt!”

Cilvēkiem, kas nesen ieradušies uz dzīvi Latvijā, kopīgas aktivitātes ar vietējiem iedzīvotājiem dod iespēju labāk saprast Latviju, savukārt vietējos cilvēkos tas stiprina pārliecību, ka sekmīga integrācija var notikt sadarbojoties. Latvijas sabiedrības izaicinājums integrācijas procesos ir mazināt barjeras, cieņpilni atklājot citiem, ar ko mēs lepojamies, kādi ir mūsu sasniegumi un kādas ir mūsu cerības. Zinot un saprotot Latvijas vērtības, cilvēki, kas šeit  ieradušies veidot savu nākotni, dos savu ieguldījumu Latvijas attīstībā.

 

Paldies pasākuma organizatoriem – Vijai Astaševskai, Kuldīgas Kultūras centra folkloras kopas „Nārbuļi” un rokdarbu kopas „Čaupes” dalībniecēm un pārējiem iesaistītajiem!

 

Diena palīdzēja saprast Latviju un tās cilvēkus, deva idejas brīvā laika pavadīšanai un tālākai Latvijas izzināšanai!

 

Publicēja: (06/02/2015)

Jaunākais video