Citas Rīgas iepazīšana: viesošanās Rīgas Jūgendstila muzejā

Turpinot iepazīt Latvijas un Rīgas kultūru un vēsturi, projekta „Dzīvot Latvijā 4” dalībnieki pirmsjāņu noskaņās viesojās Rīgas Jūgendstila muzejā, kas atrodas Alberta ielā 12. Muzejs atklāts 2009. gada. aprīlī un ir viens no jaunākajiem muzejiem Rīgā, tāpēc nav brīnums, ka daudzi par tā pastāvēšanu uzzināja tieši integrācijas programmas ietvaros. Kā atzina projekta dalībnieki, sajūta bija tieši tāda, ka viesojoties pie kāda mājās, jo muzejs, kas atrodas dzīvoklī, kurā līdz 1907. gadam dzīvojis un strādājis izcilais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns (1859 – 1928), joprojām glabā tā laika rīdzinieku klātbūtnes dvesmu.

Autentiskais 1903. gada interjers un 20. gadsimta sākuma rīdzinieka dzīvokļa iekārtojums, kā arī laikmetam atbilstošie gidu tērpi lika aizmirst, ka aiz loga ir steidzīgais un lakoniskais 21. gadsimts. Gan lieli, gan mazi ar interesi uzklausīja stāstījumu, aplūkoja telpas, interjerus un izstādes, priecājās par nule uzliktajām Jāņuzāļu kompozīcijām, kas tik labi sasaucās ar jūgendstila vitrāžām un noskatījās dokumentālo filmu par citām Rīgas jūgendstila arhitektūras pērlēm. „Tagad mēs skatīsimies uz Rīgu redzīgākām acīm,” promejot teica daudzi projekta dalībnieki, un tieši tā tas notika jau tūdaļ, izbaudot Alberta ielas dārgumus, kuri turpceļā vēl bija mazāk saprotami.

Priekam par lielisko pasākumu pievienojās arī zināma skumju noskaņa, jo šis bija viens no pēdējiem projekta ietvaros notiekošajiem pasākumiem. Vēl dažas valodas kluba nodarbības, pieredzes krājuma atvēršana un tad - tikšanās un saziņa citus ikdienas darbus veicot. Visi ir vienisprātis, ka „mēs jau tagad gaidām, kad šāds projekts turpināsies. Tas bijis ļoti vērtīgs, un ir nepieciešams arī turpmāk.” Šo ziņu projekta finansētājiem lūdz nodod tā dalībnieki.

Publicēja: (19/06/2015)

Jaunākais video