Brocēniešu labo darbu grozs

Projekta „Eiropas iedzīvotāji kopienas labklājībai” ietvaros Brocēnu jaunieši realizē aktivitāti „Labo darbu grozs”. Ikviens ir aicināts izdarīt kādu labu darbu savā kopienā. Brīvprātīgie  jaunieši pārkrāsoja autobusu pieturu, izravēja pensionāres ķiploku dobes un labiekārtoja zemnieku saimniecības sētu.

Ķiploku lauks

10 Brocēnu jaunieši devās uz lauku māju, lai palīdzētu saimniecei izravēt ķiploku lauku – 30 vagas 50 metru garumā. Daži jaunieši nebija to darījuši, bet nenobijās. Atnākot no lauka saimniece cienāja ar svaigām zemenēm un medu, kas tikko izņemts no stropa. Bija arī daudz kuriozi, kā, piemēram, tas, ka suns sagrauza galdautu aktivitāšu laikā. No rīta jau sagaidīja brokastis un rīta rosme- vingrošana ar kapļiem.  Piedzīvojām arī bišu uzbrukumu, bet nekas nopietns. Daži jaunieši aizbrauca pēc pāris dienām pabeigt ravēt iesākto. Galvenais, ka pašiem un arī saimniekiem prieks!

Velobrauciens „Ķeram traktoristu iedegumu”

Karstā vasaras dienā jaunieši sakrāmēja savas mantas mašīnā, uzvilka atstarojošās vestes un bija gatavi doties ceļā. Pirmajā dienā mērojām ceļu no Brocēniem līdz Lašupei, kur sadalījām pienākumus, iekārtojāmies un iepazināmies ar teritoriju (tomēr dažas dienas tur vēl bija jādzīvo). Otrajā dienā devāmies uz Skrundu, kur apskatījām pilsētu un sagaidījām vēl 3 meitenes. Pēcāk devāmies atpakaļ uz Lašupi. Vakarā piebiedrojās arī  2  liepājnieki. Visbeidzot 3. dienā veicām brīvprātīgo darbu lauku sētā „Apariņi”, kur katram bija savs darbs- saplūkt nātres, atjaunot soliņus, izveidot trušu būrus, līmēt tapetes utt.  Vakarā arī aizbraucām paskatīties kā notiek festivāla Giv&Get  gatavošanās. Tas nebija plānā, bet pateicoties tam, ka saplīsa ritenis un piestāja viens puisis, kas devās tur, saņēmām neoficiālu ielūgumu. Nākamajā dienā devāmies mājās un sapratām, ka galvenais pašizvirzītais mērķis- iegūt traktoristu iedegumu- ir piepildījies!

Bērzu pieturiņas krāsošana

Vairāki jaunieši devās nokrāsot pieturu  Bērzi. Pirmajā reizē brauca zēni, kas  izlīdzināja sienas un nobrukušās vietas, kā arī nokrāsoja sānus un iekšpusi, bet otrajā reizē brauca meitenes, kurām atlika vien nokrāsot  atlikušo, kur bija pietrūkusi krāsa. Prieks, par cilvēku (kas tur dzīvo un arī pārējiem) pateicībām, ka nav vairs jāsēž apzīmētā, drūmā pieturā!

Brīvprātīgā jauniete – Evelīna Štefane

Jaunākais video