Latvijas skaistākās krāsas iemirdzas Viļakā

„Rudenīgiem vējiem appūsta, krāsainām lapām izraibināta, miglas vāliem caurvīta, tu – mana Latvija. Latvija, tavi saullēkti un rieti, liek smaidīt, pat ja bēdīgs prāts. Gaiļa kliedzieni rīta saulē, raibaļu astes vēzieni dunduru pārpilnajās pļavās. Rudens krāsainās lapas, siltais lietus pieskāriens pavasara rītos, kad aizmirsts lietussargs, ziemas sals, kas kniebj vaigos un padara baltas tēva ūsas, vasaras puķu smarža un zvaigžņotās debesis…” Viļakas pamatskolā darbadienas pirms Latvijas dzimšanas dienas bija tradicionāli piesātinātas un saturīgas. Nedēļu sākām ar Mārtiņdienas tirgu, kas pulcināja daudz pārdevēju un vēl vairāk pircēju. Gatavojoties tirgus dienai tika veidotas cenu zīmes, padomāts par iesaiņojumu un ar vecāku palīdzību sarūpēti gardumi, daži skolēni pārdeva pašgatavotas rotas, grāmatzīmes.

Skolēni piedalījās sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā pilsētas domē. Ar sarkanbaltsarkano lentīti pie apģērba pavadījām visu svētku nedēļu. 11.novembrī piedalījāmies Svētbrīdī Viļakas Katoļu baznīcā un   gājienā uz Brāļu kapiem, lai godinātu  Latvijas brīvības cīņu varoņus.  Skolā notika sportiskās aktivitātes, skolas zēni izmēģināja savu varēšanu dažādās spēka disciplīnās.

Ceturtdienas pēcpusdienā svinīgajā pasākumā lūkojāmies uz savu zemi caur dažādām krāsām. Dienas beigās svinējām dzimšanas dienu ar skaistu torti un salūtu, šo pārsteigumu sagādāja “Skolēnu vecāku biedrība” .

Sagaidot Latvijas valsts svētkus, 14. novembrī Viļakas novada muzejā notika ādas mākslinieciskās apdares un prievīšu aušanas meistardarbnīcas. Amatniecība ir viens no senākajiem cilvēces nodarbju veidiem, kas bagāta unikālām tradīcijām. Tās pamatā ir roku darbs un vienkārši darba rīki. Amata prasmes attīstās atbilstoši laikmeta prasībām un izaicinājumiem, tūkstošiem gadu tā jau ir devusi cilvēkam visu nepieciešamo-apģērbu, rotas, sadzīves priekšmetus. Līdz ar amatniecību attīstās arī tradīcijas, kas tiek pārmantotas no paaudzes uz paaudzi. Viļakas novads bagāts savām kultūrvēsturiskām tradīcijām, kuras tiek koptas vēl šodien. Darbnīcās piedalījās arī mūsu skolas skolēni. Viņiem ļoti patika darboties ar ādu, arī aušana ir ļoti interesants amatniecības veids, kas prasa laiku un lielu pacietību. Apmeklētāji labprāt  vēlreiz piedalītos prievīšu aušanā un ādas mākslinieciskās apdares meistardarbnīcā.

14. novembrī skolā notika Nākotnes starpbrīdis. Tajā par savu izvēlēto profesiju pastāstīt bijām aicinājuši mūsu skolas bijušo audzēkni Uģi Šaicānu, kurš studē Latvijas Jūras akadēmijā un apgūst specialitāti: jūras transports- kuģa vadīšana. Tagad daudzi zēni un meitenes sapņo kļūt par kapteiņiem, jo Uģa stāstījums bija interesi izraisošs, viņš vēl ilgi atbildēja uz dažādiem jautājumiem.

Vēl nedēļas gaitā skolēni ar saviem darinātajiem apsveikumiem Latvijai dzimšanas dienā piedalījās glītrakstīšanas skatē, tika rotātas skolas telpas.

Daudzi Viļakas pamatskolas skolēni kopā ar jauniešiem pie Viļakas novada domes 18. novembra vakarā turpināja pagājušajā gadā iesākto tradīciju - svecīšu iedegšanu valsts karoga krāsās par godu Latvijas 96. gadadienai. Šādi mirkļi iedveš kopības sajūtu, ļauj izjust to, cik mūsu mazā Latvija ir dārga katram no mums.

Inese Rēvalde

Jaunākais video