Zvārtavā lasa pasakas un dara citas labas lietas

Turpinot izmantot iniciatīvas „Eiropas iedzīvotāji kopienu labklājībai” ietvaros izveidotos sadarbības tīklus, kas mudina ar vienkāršiem, ekonomiskiem un efektīviem paņēmieniem reaģēt uz vietējās kopienas vajadzībām, arī šovasar daudzās Latvijas vietās notiek aktīva darbošanās. Šoreiz Kristiānas Brolītes sagatavotais stāsts par to, kā jēgpilnākas un interesantākas tiek padarītas mazo zvārtaviešu dienas.

Jau kopš pavasara Zvārtavas pagasta bibliotēkā notiek atraktīvas radošās „Pasaku darbnīcas”. Ik pa laikam ciemos ierodas kāds pasaku tēls, un tad kopā lasām pasakas, spēlējam spēles un zīmējam, Ciemojušies ir Lelle Lupe, kura lasīja savu bērnības mīļāko pasaku „Kā Ņauva meklēja draugu”, viesojās Lieldienu Zaķis, kuram no olas izšķīlies pīlēns, bet viņš nezināja ko tas ēd un kas par putnu tas ir – tad nu bērni palīdzēja, un izlasījām dažādākās pasakas par pīlēniem. Un tad 13.jūnijā, tieši piektdienā garām skrienot bibliotekā ieradās Mazā Raganiņa, kura ne vien lika dejot ar slotu, bet ar viņu kopā lasījām par raganiņu un krāsojām raganas, un zīmējām zirnekļa tīklu. Pasaku darbnīcā viesojās arī princese, kura kronēja savus mazos karaļvalsts galminiekus un lika izvēlēties savam vārdam atbilstošas īpašības. Tā nu tika kronēta Mīlīgā Marta, Elegantā Elizabete, Riktīgais Rauls un citi. Protams, ka lasījām arī par citām princesēm un arī krāsojām, zīmējām un jautri pavadījām laiku.

Izglītojas arī māmiņas, caur atbalsta grupiņas nodarbībām tiek veicināta uzticēšanās, piederības sajūta, mammas tiek aicinātas aktīvi iesaistīties sabalansētās diskusijās, paust droši savu viedokli un apgūt dažādas prasmes bērnu audzināšanai un sevis pilnveidošanai. Pirmajā nodarbībā notika saruna par dzimtu un savu piederību, un tika norunāts veikt arī mājas darbu – kopā ar savu ģimeni izveidot ciltskoku (dzimtas koku). Rezultātus aplūkosim pēdējā nodarbībā.

Visas šis labās lietas pie mums notiek pateicoties līdzdalībai projektā „Mācāmies mācīties: skolu un biedrību sadarbības modeļu veidošana mācīšanās motivācijas paaugstināšanai sešās Latvijas kopienās”.

 

Jaunākais video