Projekta "Dzīvot Latvijā -3" noslēguma pasākums Rojā

Jūnijā esam noslēguši 2013.gada projekta "Dzīvot Latvijā - 3" aktivitātes. Lielais projekta noslēguma pasākums notika 5.jūnijā Rojā.

Lai arī sākotnēji Kurzemes līča piekraste tveices nogurdinātos rīdziniekus pārsteidza ar atsvaidzinoši vēsu gaisu, diena Rojā un tās tuvumā izvērtās ļoti kolorīta, interesanta, emocionāli un fiziskai silta un jauka. Par to milzīgs paldies sakām pasākuma organizatorei Zintai Valdmanei un viņas komandai, kas spēja profesionāli, atvērti un sirsnīgi iepazīstināt un 7 atvēlēto stundu laikā parādīt dzīvi Rojā. Izsenis Rojas iedzīvotāju pamatnodarbošanās ir bijusi saistīta ar jūru, zvejniecību un zivju pārstrādi – viesošanās jūrnieka Oskara sētā un svaigi kūpinātu zivju degustācija, kā arī zvejniecības un zivju pārstrādes nianšu izzināšana radīja lielu interesi. Vai protat sasiet mīlestības mezglu? – mūs uzrunāja Rojas muzeja darbinieces, kas pārtapušas atšķirīgos laikos dzīvojošu rojinieču tēlos un iesaistīja mūs senlaicīgo muzeja eksponātu pielietošanas  vēstures kopīgā noskaidrošanā. Tā uzzinājām vairāk arī par šīs apdzīvotās vietas iedzīvotāju dzīvesstilu vēstures posmos.

Bez Rojas galvenās dabas bagātības – jūras un pludmales, šī vieta spēj piesaistīt ar savu bagātīgi organizēto kultūras dzīvi, kurā aktīvi iesaistās vietējie iedzīvotāji. Padies Kultūras centra vadītājai Dacei Brokai un mūzikas/mākslas skolas vadītājam Jānim Kivilam par ieguldīto laiku un enerģiju. Foto

Publicēja: Linda Ugaine (09/06/2013)

Jaunākais video