Projekta "Dzīvot Latvijā - 3" pasākumi aprīlī

Aprīlī projektā notikuši divi pasākumi: seminārs par Latvijas valsts darbības pamatiem un trešais interešu klubs Viļķenē.

11. un 12.aprīlī projekta dalībnieki pulcējās uz semināru, kura tēma bija "Latvijas valsts darbības pamatprincipi". Šīs tēmas ietvaros tika izskatīti galvenie valstiskuma idejas aizsākuma, valsts dibināšanas un atjaunošanas fakti un pamati, kā arī citi vēsturiski un politiski jautājumi, kas nozīmīgi Latvijas valsts pastāvēšanai. Semināra praktiskajā daļā dalībnieki apmeklēja Latvijas Bankas Apmeklētāju centru "Naudas pasaule". Šeit bija iespēja uzzināt visu par naudu, arī Latvijas ekonomiku un nacionālās valūtas politiku.

Savukārt, gaidot pavasari, 18.aprīlī devāmies uz Latvijas laukiem - Viļķeni, lai iepazītu, kā, atšķirībā no Rīgas, dzīve norit nelielā ciemā, kā darbojas pašvaldība un skola, un kādas iespējas un aktivitātes sniedz pavasaris Latvijas laukos. Ar lielu interesi iebraucēji ieklausījās un uzdeva jautājumus Viļķenes  pagasta pārvaldes vadītājam Ilmāram Dzenim, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas direktore Ilze Ādamsone ieinteresēja gan par nelielo skolu un tās priekšrocībām, gan par novada vēsturiskajām lietām, izrādot viesiem pašu izveidoto muzeju. Brīnišķīga diena, kurā bija iespēja gan ieurbt un nogaršot svaigas bērza sulas, gan pagatavot un izvietot kokos ap skolu putnu būrus strazdiem. Rosība šajā dienā piepildīja Viļķenes skolas pagalmu un apkārtni. Svaigais pavasara lauku gaiss un vietējo cilvēku ieinteresētība atbraucējus pilnībā apbūra. Sakām mīļu paldies katram, kurš rūpējās, lai mēs visi kopā justos labi!

Līdz projekta beigām ar dalībniekiem tiekamies vēl 4.moduļa seminārā par Latvijas vēsturi, kultūru un tradīcijām 16.un 17.maijā. Noslēdzošajā interešu klubā Rojā 5.jūnijā ceram uz sauli un labu laiku!

Publicēja: Linda Ugaine (29/04/2013)